Kdo jsme?


Zuzka

Jmenuji se Zuzka, tvoření se věnuji již od dětství. Začínalo to netradičními dopisy pro Ježíška :-), originálními dárky a jiné. I když jsem umění nikdy nestudovala, tak mě velmi baví. Vystudovanou mám vysokou školu, kde jsem získala titul Ing. Každé léto od 18 let jsem jezdila na dětské tábory, kde jsem působila jako vedoucí, později jako programová vedoucí. Nejvíce tvořit jsem začala, když se mi narodil syn a já zůstala doma na mateřské dovolené. Nyní mám již dvě děti. Syna Matyáška - 5 let a dceru Markétku - 3 roky. Tvoření se poslední dobou věnuji velmi intenzivně, vyrábím ozdobné příbory, sezonní dekorace a originální dárky. Věnuji se vedení kurzu Šikovné ručičky pro děti v mateřské školce. 

Líba

Jmenuji se Líba a tvoření opravdu miluji. Když byly mé děti malé, tak jsem na ně hlavně ráda pletla, háčkovala a šila. Burda byla tehdy můj "největší kamarád". Vystudovala jsem Střední pedagogickou školu a v rámci mého 10-tiletého učitelování, jsem si tvoření užila až, až ..... . Po změně zaměstnání nebyl na tvoření nějakou dobu čas. Ale je to již pěkných pár let zpátky, co jsem se k tvoření vrátila - společně se starší dcerou jsme šily soutěžní šaty a zdobily jsme je tisíci broušenými kamínky. V té době jsem díky mé mladší dceři začala korálkovat a úplně jsem tomu propadla. Krása krystalů společnosti Swarovski mě natolik učarovala, že před pár lety vznikla malá rodinná firma, která se věnuje výrobě šperků. No a když se uvolnily prostory, ve kterých je nyní naše dílnička, tak nebylo co řešit a vyklubal se Babinec. 


A takto jsme Babinec budovaly

V prostoru, který máme k dispozici, byla původně malá prodejna a nevypadalo to tam tedy vůbec vábně, byla to katastrofa. Věděly jsme, že nás čeká mnoho práce, ale měly jsme podporu svých blízkých, a tak jsme se do toho pustily. Trvalo nám to sice dlouho, ale s výjimkou položení lina jsme vše zvládly vlastníma ruka a rukama našich blízkých a známých, kterým tímto moc děkujeme za pomoc!  

Odměnou za naší práci je velmi příjemný prostor, ve kterém Vás velmi rádi uvítáme a doufáme, že se v něm budete cítit stejně dobře, jako my.